Megérkeztek a 2022-ben nagy csinnadrattával beharangozott bivalens booster vakcinák hivatalos hatásossági statisztikái. Az eredmények pontosan ugyanazon állapotokat mutatják, melyeket előzetesen is feltételezhettünk, amennyiben az elmúlt évek során az álhírterjesztő propagandamédia helyett valódi tudományos értekezéseket böngésztünk.
Nem is egy, hanem több különféle forrásból származó visszaigazolását van szerencsénk látni az új vakcinák csúfos elbukásának.
Az első szerint, melyben 96 ezer elítélt állapotát mérték fel összesen 33 amerikai állami börtön lakói közül, a bivalens vakcinák beinjektálását követően 2835 COVID-pozitív eset keletkezett. Ezek közül 1187 az újabb oltás felvevőit érte, 568 pedig oltatlanul szerezte meg a COVID-ot. A maradék az 1-2 oltást kapottak köréből került ki.
A rabok számával súlyozott statisztika alapján így az oltatlanok körében 2,7, míg az oltatlanoknál 3,2 százalékot mutatott a fertőzöttség mértéke. Vagyis a bivalens vakcináknál is érvényesül az összes eddigi COVID-oltásnál megszokott trend, hogy az oltottak számarányukban nagyobb mértékben betegednek meg az oltatlanoknál.
A sors iróniája, hogy életkor szerint csoportosítván a rabokat még lesújtóbb eredményekre lelünk. Minél magasabb az oltott elítéltek állatkora, annál nagyobb különbség mutatkozik pozitív irányba a megbetegedések számának szempontjából az oltatlanokéhoz képest.
Ugyebár a kísérleti vakcinák háborús hadművelethez hasonlítható elterjesztésének egyes számú ideológiai pillérét ama mantra nyújtotta, hogy az időseket kell legnagyobb számban beoltatni, mivel ők képezik egyes számú kísérleti nyulait a vakcináknak kiszolgáltatott csoportját a betegségnek.
A tanulmány ide kattintva olvasható.
A nem épp derűs konklúziói ellenére a kutatás szerzői állítják, a bivalens vakcinák védelmet nyújtanak a súlyos megbetegedés ellen, pusztán a COVID megszerzését nem akadályozzák meg. Annak indoklását elfelejtették mellékelni, mire alapozzák állításukat, hogy a vakcinák védelmet nyújtanak a súlyos megbetegedéssel szemben.
Temérdek egyéb publikáció is született az új típusú bivalens vakcinák hatástalanságának visszaigazolására.
Egy francia kutatás szerint az emlékeztető vakcinák szinte semminek minősülő 8 százalék védelmet nyújtottak a tüneteket is keletkeztető súlyosságú megbetegedéssel szemben. Dél-Koreában hasonló módszerrel 12 százalékot mértek, Katarban pedig 25 százalék relatív hatásosságot sikerült kimutatni. Érdekesség, hogy a COVID-ot korábban nem szerzettek körében még ennél is alacsonyabb a „védelem” mértéke.
A Cleveland Clinic doktorai magasabb megbetegedési arányt mértek az új vakcinával oltottak körében a három vagy kevesebb vakcinát felvettekhez képest.
Más kutatások a bivalens vakcinák súlyos megbetegedéssel és kórházi kezelés szükségével szemben biztosított „védelmét” analizálták.
Olasz tudósok konklúziója szerint e vakcinák még az idősek körében is mindössze 25 százalékos protekciót biztosítanak a súlyos megbetegedéssel szemben, mely arány néhány hónap elteltével 18 százalékra csökken.
Az amerikai CDC saját hatáskörben végzett tanulmánya alapján az emlékeztető oltást felvevők nagyobb eséllyel szorulnak kórházi kezelésre az azt mellőzőknél.