Már nem csupán a vállalati ültetvényen, hanem szinte szó szerint bármely helyen és időben szeretik a kapitalista lelkületű honfitársak szívni mások vérét.
Évek óta terjedőben van például ama szokás, hogy egyetemista korú, kispénzű diákokat próbálnak a klinikákba édesgetni várplazma adása céljából. Eme nemes cselekedetnek egyébként papíron rengeteg előnye van. A lecsapolt sárgás folyadékból gyógyszerek készülhetnek, a vérzékenységben szenvedők életét pedig akár meg is mentheti egy időben véghezvitt átömlesztés.
Mindezen tények nem jelentik azonban azt, hogy kizárólag az egészségügyi okokból rászorulók markolhatják fel a fiatalokból kisajtolt vért.
Ki tudja, miféle babonás indíttatásból az idősebb gazdagok elkezdtek mágikus előnyöket tulajdonítani az ifjak vérének. Ennek nyomán – tipikus amcsi módra – csakhamar létre is jöttek az első piaci intézmények, ahol a tehetősebb öregek átömleszthetik magukba az örök fiatalság esszenciáját.
A találó módon vámpírterápiának becézett eljárásnak olyan hatásokat tulajdonítanak, mint az időskori demencia visszafordítása, ideértve az alzheimer -és parkinson-kórt, valamint egyéb neurodegeneratív betegségek megelőzése. Szintén sokan hisznek a fiatal vér szívinfarktus-űző és poszttraumás stresszt gyógyító hatásában is.
A kezelések számának elburjánzása nyomán az amerikai FDA – mely a helyi élelmiszer-biztonsági hivatalt jelenti – kénytelen volt hivatalos közleményben tájékoztatni a nagyérdeműt, hogy a fiataloktól elszívott vérnek semmiféle klinikailag igazolható előnye nincs. Természetesen azonnali hatállyal tájékoztatják a közönséget, amint ennek ellenkezője bebizonyosodik. Addig is a saját egészségük érdekében fejezzék be a vámpírkodást a gazdag nyugdíjasok.
Vérátömlesztést, vagy pusztán vérplazmát adni annak, aki nem szorul rá, egyébként jókora adag biztonsági kockázattal jár. A befogadó szervezetének ellenállásából következő allergiás reakcióktól kezdve az átvihető fertőzéseken át egészen a tüdő sérüléséig vagy keringés-túlterhelődésig széles körű mellékhatásokkal számolhatunk.
Amennyiben valaki mégis bizonyítani kívánná eme groteszk életelixír egészséges voltát, az FDA szigorú standardjeihez igazodó klinikai kutatás keretei közt megteheti. Amint a kispénzű egyetemistáktól betakarítható vérplazma áldásos hatásai bebizonyosodnak, természetesen visszavonják a nyilatkozatot.