Mi más szórakozásuk lehet a világ hatalmasainak, mint kísérteni a sorsot?
Az amerikai hadsereg feltalált egy teljesen automata, önjáró, mindenféle szenzorokkal felszerelt drónt, melynek irányításához nem szükséges emberi beavatkozás. Saját magától is tudja, mi a dolga. A hadsereg ezt a drónt végül Skyborg-nak keresztelte el, nyilvánvalóan azért, mert a Skynet márka már foglalt.
A Skynet ugyanis a Terminátor-filmek története alapjául szolgáló mesterséges intelligencia-rendszer, mely a világ összes hadi rendszerét kapcsolja össze egyetlen nagy hálózatba. A Skynet teljesen önálló mesterséges intelligencia-algoritmussal valósult meg a film sztorija szerint, mely önállóan képes tanulni, és a rendelkezésére álló akár milliárdnyi információ közül kiválasztani, mely stratégiai döntések meghozatala, illetve hadműveletek véghezvitele volna ildomos a világbéke fenntartásához.
Ahogy a Skynet-et élesítik (öntudatra ébresztik), a gondolkodó mesterséges intelligencia zseniális racionalitásában kikövetkezteti, hogy az emberiség az oka a sok háborúnak és pusztulásnak, ezért az emberi faj kiirtásával lehet a hőn áhított világbékét elérni.
Nagy vonalakban e felütéssel indul az első Terminátor-film sztorija, a Skynet létrejöttének történetét pedig az eredeti film előzményeivel foglalkozó Terminátor 3-ból tudhatjuk meg.
Ily körülmények közt merészelte az amerikai hadsereg a saját mesterséges intelligencia-vezérelte drónhadseregének inkább a Skyborg nevet adni, mely egy másik Sci-fi klasszikus, a Star Trek sorozat egyik robotikus faja, akik, miközben a világűrt járják, minden létező fajt kiirtanak, tudásukat, kultúrájukat, illetve technikai vívmányaikat pedig beépítik saját működésükbe. Pontosan az inverze az USA „Akartok egy kis demokráciát a pofátokba?” hozzáállásának.
A Skynet és a Borg-referenciákkal még mindig nem végeztük ki a teljes sci-fi skálát. Mint azt a bemutató cikkből megtudhatjuk, a Skyborg eredeti koncepciója nem is egy önjáró drón volt, hanem egy navigációs robot, melyet valódi pilóták mögé ültettek volna amolyan segédként, hasonlóan a Star Wars R2-D2-jához.