Nem akarják javítani a súlyos biztonsági rést, inkább bezárják a Google+-t

0

Miután szép lassan elcsordogált félmillió felhasználó személyes adata, a Google fejlesztői inkább szép suttyomban megkezdték a mostohagyerekké vált platform leépítését. Az elmúlt években leginkább szellemvárosként működő oldal kis számú rajongói tíz hónap haladékot kapnak arra, hogy a közösségi hálón istápolt profiljuk adatait lementsék. A türelmi idő lejártát követően a magánszemélyekhez kapcsolódó szolgáltatások megszűnnek. Nem elképzelhetetlen azonban, hogy az esetlegesen hasznosítható elemek prémium vállalati termékként tovább működjenek.

A Google+ mintegy öt évig tartó heves küzdelem után bukott el nem épp hősies módon a Facebook-kal szemben. Pedig a fejlesztők mindent megtettek a népszerűség érdekében: egy időben még a YouTube használatát is G+ fiókhoz kötötték, magyarul kötelező volt a Google+ használata annak érdekében, hogy a felhasználók videókat tölthessenek fel, vagy mások alkotásait kommentelhessék. Mint tudjuk, az ilyesféle erőltetett akciók mindig rendkívül pozitív végkicsengéshez vezetnek.

A zombiapokalipszis státuszában leledző felület közkedveltségét mi sem mutatja jobban, minthogy a kevéske aktív felhasználó mintegy 90%-a 5 másodpercen belül bezárja az oldalt. Valószínűleg külső szolgáltatások igénybevételéhez fontos csak számukra a G+ profil, mint egyes weboldalakon vagy appokon való gyors regisztráció (induláskor a Revolife is rendelkezett G+ regisztrációs lehetőséggel, ám ez mostanra kikerült a lehetőségek közül).

Szintén a hulla egyértelműbb azonosítására szolgáló információ, hogy az igazgatóság, és vele a G+ fejlesztőbrigádjának abszolút többsége már 3-4 évvel ezelőtt elhagyta a felületet.

Magát a keresőóriást is maga mögött tudó anyacéget egyáltalán nem kell félteni, hiszen az idők végeztéig a „too big to fail” állapotban leledzik. A vállalat jó eséllyel soha nem fog csődöt jelenteni. Az meg természetszerű dolog, hogy egy-egy termék vagy fejlesztés minden szándék ellenére sem nyeri el a potenciális felhasználók tetszését, és az anyacég kénytelen a bukást veszteségként elkönyvelni.

A Google+ inkább ama szempontból rendhagyó, hogy a legambiciózusabb projektek között volt, mely végül felsült szándékaival.